Nejlepší Sauvignon Blanc roku 2015 je od Yealands Estate

Nejlepší Sauvignon Blanc roku 2015 je od Yealands Estate

Odkud pochází nejlepší Sauvignon Blanc?
Z Nového Zélandu!

Milovníci vín teď mohou konečně i u nás ochutnat Sauvignon Blanc, který byl v oblasti Nového Zélandu a Austrálie prohlášen za Sauvignon Blanc roku 2015. Tím nejlepším mezi Sauvignony je Sauvignon Blanc Single Vineyard od vinařství Yealands Estate.

“Když dáváte tolik péče a pozornosti zemi, není divu, že vytvoříte Sauvignon Blanc roku.”

Peter Yealands, zakladatel vinařství

Když Peter Yealands v roce 2002 sadil první keře révy vinné v oblasti Seaview v údolí Awatere, mnoho lidí se domnívalo, že v těchto velmi náročných podmínkách není možné pěstovat révu. Prudké kontury úpatí kopců, kamenitá zem, ve spojení se silným větrem vanoucím od oceánu, silným slunečním zářením a malým množstvím dešťových srážek, nejsou zrovna ideální podmínky, v jakých se vinice obvykle vysazují.

Více o vinařství Yealands Estate si přečtěte na tomto odkazu >>>

Vinice Seaview v údolí Awatere jsou vystaveny těm nejnáročnějším podmínkám pro pěstování révy v oblasti Marlborough. Silné sluneční záření a vítr, chladné noci a malé množství dešťových srážek  způsobují, že réva produkuje menší bobule se silnější slupkou a intenzivní ovocnou chutí. Takto náročné podmínky však velmi dobře svědčí odrůdě Sauvignon Blanc.

Půda v oblasti je velmi slaná a obsahuje velké množství minerálů. Před miliony let se nacházela pod mořem, o čemž svědčí četné fósilie a lastury, které jsou zde nalézány. To se také odráží na chuti vína.

Aroma Sauvignonů ukazuje čisté ovocné vůně kvajávy, listů černého rybízu, čerstvých bylinek, doplněné o jasné citrusové tóny. Chuť je dobře strukturovaná a elegantní, s výraznou minerální dochutí.

Od 8. 8. 2008, kdy Peter Yealands založil YEALANDS FAMILY WINE, získala jeho vína více než 850 medailí na světových vinařských soutěžích a výstavách. Významným oceněním je titul Producent nejlepších Sauvignonů na světě (International Wine Challenge 2012) a Novozélandského producenta roku (International Wine & Spirit Competition 2014).

Nová vína v nabídce

Nyní můžete ochutnat dvě nová vína z produkce Yealands Estate, a to kromě oceněného Sauvignon Blanc Single Vineyard také Sauvignon Blanc S1 Single Vineyard.