Sauvignon Blanc Single Vineyard, YEALANDS ESTATE

467,00 Kč

Sauvignon Blanc Single Vineyard je vyroben z hroznů pocházejících z vinice Seaview Vineyard v údolí Awatere, Marlborough na Novém Zélandu.

Aroma vína ukazuje čisté ovocné vůně kvajávy, listů černého rybízu, čerstvých bylinek, doplněné o jasné citrusové tóny. Chuť je dobře strukturovaná a elegantní, s výraznou minerální dochutí. Tím je vinice Single Vineyard u vín Sauvignon Blanc známá.

Tento Sauvignon Blanc získal titul Sauvignon Blanc roku 2015 mezi víny z Austrálie a Nového Zélandu, na soutěži Winestate Wine of the Year Awards.

Katalogové číslo: 9421025020223. Kategorie: , , .

Sauvignon Blanc Single Vineyard, YEALANDS ESTATE

Přemýšlet jinak, je hlavní životní filozofií Petera Yealandse, vinaře a zakladatele vinařství Yealands Estate. Tvořit vína v dokonalé harmonii s přírodou, pěstovat vinnou révu ekologicky udržitelným způsobem. To to nejdůležitější však je, že vína chutnají skvěle, aniž by při jejich výrobě byla poškozována půda a životní prostředí.

Za svůj inovativní a ekologický přístup k pěstování hroznů získal již několik významných ocenění, např. Green Apple 2014. Od svého založení v roce 2008 získalo vinařství víc než 850 ocenění, mimo jiné například Novozélandský vinař roku 2014, Producent nejlepších světových Sauvignon Blanc a dalších.

Charakteristika vína

Aroma vína ukazuje čisté ovocné vůně kvajávy, listů černého rybízu, čerstvých bylinek, doplněné o jasné citrusové tóny. Chuť je dobře strukturovaná a elegantní, s výraznou minerální dochutí. Tím je vinice Single Vineyard u vín Sauvignon Blanc známá.

Užijte si víno Sauvignon Blanc Single Vineyard jako aperitiv nebo s čerstvými mořskými plody a rybami. Skvěle chutná ke kozím sýrům.

Víno doporučujeme konzumovat nyní, ale má skladovací potenciál 2-4 roky.

Alergeny: Obsahuje siřičitany

Vinice

Vinice Seaview Vineyard v údolí Awatere je vystavena těm nejnáročnějším podmínkách pro pěstování révy v Marlborough. Silné slunce a vítr, chladné noci a nízké množství dešťových srážek, produkují menší bobule se silnější slupkou a intenzivní ovocnou chutí. Toto víno je směsí ze čtyř různých bloků vinice na pozemku – dvě teplejší, chráněné uvnitř bloku vinic a dva boky vinice z kamenitého pobřeží.

Víno v sobě spojuje harmonii rozmanitých částí vinic. Hrozny z teplejších míst přispívají aromatickými látkami a hrozny z chladnějších míst dávají vínu minerální strukturu a délku.

Vinobraní

Vinobraní v roce 2015 mělo neuvěřitelně hladký průběh a započalo zhruba o týden dříve, než se předpokládalo. Trvale suché a teplé počasí bylo v Marlborough celé léto. Celé vegetační období bylo neuvěřitelně suché a v regionu spadlo asi 40% jeho ročních srážek, což vyvíjí tlak na zásobování regionu vodou. Naštěstí všechny hrozny Sauvignon Blanc z vinic Seaview Vineyard v oblasti Awatere byly sklizeny ve výborném stavu.

Hrozny byly sbírány 27. března, 2. dubna a 7. dubna 2015. Vinice Seaview Vineyard produkují vysoce aromatické hrozny s příchutí černého rybízu a kvajávy a mají v sobě mineralitu, život a odrůdovou čistotu.

Pečlivě sklizené hrozny byly chlazeny a jemně lisovány. Získaný mošt byl na dobu 72 hodin ponechán na slupkách. Dlouhá fermentace za studena  zachytí v moštu aromatické látky a zvýrazňuje charakteristické odrůdové aroma a chuť vína. Poté bylo víno za pravidelného promíchávání ponecháno 2 měsíce na kalech, což dává vínu plnost a strukturu. Poté bylo víno stabilizováno a před stáčením filtrováno.

Další informace

Hmotnost 1.25 kg
Objem

0,75 l