Chilské vinařství Viňa Tarapacá představuje svého nového technologa

Chilské vinařství Viňa Tarapacá představuje svého nového technologa

Novým hlavním technologem vinařství Viňa Tarapacá je enolog Sebastián Ruiz Flaño, zkušený a úspěšný vinař.

Sebastian dosáhl velkých úspěchů jako hlavní vinař v chilském vinařství Viña Misiones de Rengo, kde se od roku 2001 zaměřoval na výrobu svěžích a šťavnatých vín. Od roku 2006 jsou v Chile vína značky Misiones de Rengo nejprodávanější ve své cenové kategorii.

V roce 2012 přijal Sebastián výzvu v rámci vinařské skupiny VSPT Wine Group a stal se hlavním  vinařem v argentinských vinařství La Celia a Tamarí. Dosáhl vynikajících výsledků na mezinárodní úrovni za červená vína argentinské odrůdy Malbec.

V roce 2014 byl Sebastián pověřen vedením vinařského týmu Viňa Tarapacá, kde má udržet proslulou vynikající kvalitu vín a také do nich vnést zpět prvky terroir. Sebastián bude mít prostor i pro vlastní inovace.

Sebastián Ruiz studoval agronomii na univerzitě Universidad de Chile s grantem “Merit Grant”, který mu byl udělen za jeho vynikající výsledky. Specializoval se na výrobu vína a vinohradnictví na Pontificia Universidad Católica de Chile, kde složil nejvyšší vinařské zkoušky v roce 1995.

Získal mezinárodní zkušenosti a zdokonaloval se ve svých znalostech o výrobě vín, půdě a klimatu ve také Francii (Château Merlet-Bordeaux) a ve Spojených státech (Beringer- Napa Valley).

Sebastián Ruiz Flaño pevně věří obrovskému potenciálu vín Viña Tarapacaa jeho cílem je tvořit taková vína, která vyjadřují svůj původ v údolí Maipo, stejně jako konkrétní podmínky terroir El Rosario. Navíc chce udržet jedinečný styl vinařství, a to zejména vín z řady Gran Reserva.