Vinařství Yealands Estate vyhrálo ocenění Green Apple za ekologickou udržitelnost

Vinařství Yealands Estate vyhrálo ocenění Green Apple za ekologickou udržitelnost

Rodinné vinařství Yealands z Nového Zélandu vyhrálo na mezinárodní soutěži Green Apple Awards, která se konala v Londýně 10. 11. 2014. Prestižní ceremoniál se konal v poslanecké sněmovně, v paláci Westminster a oslavoval nejlepší environmentální praxi.

Rodinné vinařství Yealands soutěžilo s více než 500 globálními nominacemi z celé řady odvětví, přičemž domů si přivezli ocenění Australasia Gold Award, stejně jako Nejvyšší ocenění a titul “Mistra světa 2014″.

Nyní ve svém 20. roce trvání, je soutěž Green Apple Awards ve Velké Británii považována za vysoké uznání za úsilí v oblasti životního prostředí mezi firmami, rady, komunitami a zeměmi. Ocenění jsou udělována organizací The Green Organisation – nezávislé, nepolitické, neaktivistické a neziskové skupiny, která uděluje uznání, odměňuje a podporuje osvědčené postupy mající vliv na životní prostředí po celém světě.

Zakladatel vinařství Peter Yealands byl z výsledku nadšený. “Green Apple Awards jsou jednou z nejuznávanějších ocenění ekologické udržitelnosti ve světě. Drželi jsme palce, abychom získali ocenění, ale jsme naprosto u vytržení, že jsme získali hlavní cenu a odešli s titulem mistra světa”, řekl pan Yealands.

Ocenění mistr světa je pátým oceněním ekologické udržitelnosti, které tento zakladatel vinařství v Marlborough a vinař získal.

Vinařství Yealands poblahopřál za jejich úspěch i zástupce organizace New Zealand Winegrowers, CEO Philip Gregan, slovy: “Je fantastické vidět jak novozélandské vinařství získává uznání za své  iniciativy v ekologické udržitelnosti na mezinárodní scéně. Nový Zéland je jedním ze světových lídrů v oblasti udržitelné výroby vína a Yealands to potvrzuje.”

Jako výsledek Yealandsova úspěchu a s ohledem k získanému titulu mistra světa, se mezinárodní organizace Green Apple Environment Awards bude snažit zorganizovat v roce 2015 slavnostní předávání cen na Novém Zélandu.