Vinařství Na Soutoku je šampionem Weinparade Poysdorf 2015

Vinařství Na Soutoku je šampionem Weinparade Poysdorf 2015

Vinařství Na Soutoku získalo na letošním ročníku mezinárodní soutěže Weinparade Poysdorf 4 zlaté a 1 stříbrnou medaili a navíc titul šampiona výstavy za Českou republiku.

Titul šampion se uděluje za celkově nejlepší průměrný počet bodů za všechny vystavované vzorky. Z pěti vín, dodaných do soutěže, jsme získali 4 zlaté medaile a 1 stříbrnou. Soutěže Weinparade Poysdorf se přitom letos zúčastnilo kolem 40 vinařských firem z České republiky.

O vinobraní v roce 2014 již byla napsána spousta děsivých zpráv, protože minulý podzim byl pro vinohradníky a vinaře skutečnou noční můrou. Průběh vinobraní, kdy si vinohradníci a vinaři v celé Evropě sáhli na dno svých fyzických i psychických sil, nám stále připomíná, že víno se má dělat především s láskou.

Jak probíhalo vinobraní 2014 u nás, si můžete přečíst zde.

Abychom vyrobili víno nejvyšší kvality, je potřeba do něj vložit nejkvalitnější suroviny a nejlepší péči. Vydat ze sebe naprosté maximum. Že se nám i v tak náročných podmínkách podařilo vytvořit vysoce kvalitní vína, dokazuje právě toto skvělé ocenění z Poysdorfu.